Rejsy wędkarskie

Rybacka przystań w Chłopach na stałe przyjmuje ok. 12 kutrów. Wczasowicze mogą tam nie tylko obejrzeć łodzie lub zaopatrzyć się w świeże rybki, ledwo co wyciągnięte z morza. Niektórzy rybacy organizują turystyczne rejsy połowowe, które są nie lada gratką dla amatorów wędkarstwa. Warto wybrać się na tutejszą przystań i popytać miejscowych o taką możliwość.

Leszcze, płocie, flądry, węgorze, śledzie, łososie, dorsze i jeszcze wiele innych ryb można wyłowić z Morza Bałtyckiego. Jak się przygotować, jakiej przynęty użyć, jakich technik używać w przypadku konkretnych gatunków - to wszystko zapewne wiedzą chłopscy rybacy. Rybołówstwo bywa tutaj zajęciem przechodzącym z pokolenia na pokolenie.

Swego czasu w upowszechnianie rejsów wędkarskich jako ważnej atrakcji turystycznej Chłopów mocno angażowały się lokalne stowarzyszenia.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Rybołówstwo jest bez wątpienia trudnym zawodem, jednak w miejscowościach takich jak Chłopy już nieśmiertelnym, niemal przekazywanym z ojca na syna. Turyści mogą liczyć na bardziej rozrywkową formę, czyli rejsy kutrem nad łowiska, by zarzucić wędki, a nie ciężkie sieci. W tym rejonie Bałtyku złowić można m.in. flądry, śledzie, łososie, węgorze, płocie i dorsze.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz