Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Chłopach

Wielkanoc i Chłopy - połączenie niecodzienne, dla niektórych pewnie kompletnie bezsensowne, ale to tylko pozory. Małe letnisko nad morzem równie znakomicie sprawdzi się jako wakacyjna destynacja, co miejsce świątecznego wyjazdu. Czasem trzeba sobie pozwolić na taką “ucieczkę” od wyczerpujących obowiązków i po prostu odpocząć. Bez względu na wszystko.

Rodzinna Wielkanoc nad morzem w Rewalu

Spokój i cisza to na wiosnę typowe i pożądane cechy małej, rybackiej wioseczki nad morzem. Na Wielkanoc w Chłopach po krótkich uliczkach zwykle hula wiatr, a spacerując po plaży można mieć problem z dostrzeżeniem ludzkich oznak życia. To nawet lepiej - bez tłumów i hałasów można na spokojnie podziwiać malownicze krajobrazy polskiego wybrzeża, piękne wschody i zachody słońca, zabytkowe szachulcowe chaty czy ostro wyróżniający się na ich tle secesyjny Strand Schloss.

I co najlepsze, w tym czasie zupełnie nie trzeba zaprzątać sobie głowy dokładnym wysprzątaniem każdego kąta czy przygotowaniem świątecznego stołu. Obiekty noclegowe, które przyjmują gości na Wielkanoc nad morzem w Chłopach, niejako z zasady oferują w pakiecie zorganizowanie kulinarno-domowej części uroczystości. Gościom pozostaje zjeść ze smakiem i radować się razem z najbliższą rodziną. Uzyskany w ten sposób czas wolny można przeznaczyć na dogłębne poznawanie lokalnych atrakcji.

W bezpośrednim sąsiedztwie i nieco dalszej okolicy jest kilka miejsc, do których spędzając Wielkanoc nad morzem w Chłopach opłaca się zajrzeć. Świetnym punktem widokowym jest latarnia morska w Gąskach. W Dobrzycy zaś mieszczą się niezwykłe Ogrody Tematyczne Hortulus, gdzie nadzwyczaj miło spędzą czas rodziny z dziećmi. W Łeknie, kilka kilometrów na południe, stoi gotycki kościół pw. Jana Chrzciciela, zbudowany na przełomie XV i XVI wieku. Warto też wspomnieć o stadninie koni “Husaria” w Sarbinowie oraz ciekawych trasach rowerowych.

Rodzinna Wielkanoc w górach

Wielkanoc nad morzem w Chłopach można spędzić na wiele zajmujących sposobów. I bodaj każdy jeden z nich będzie zdecydowanie bardziej wciągający od pospiesznego wypełniania domowych obowiązków nierozerwalnie związanych ze świętami.

Dodano: 2016-10-12 10:52:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz