Mielno

Mielno to nadmorski kurort w powiecie koszalińskim i województwie zachodniopomorskim. Mielno posiada około 2200 mieszkańców. Położenie tego kąpieliska jest niezwykłe, bo od północy graniczy z Morzem Bałtyckim, a od wschodu i południa z jeziorem Jamno. Dzięki niewielkiej odległości od Koszalina (12 km), przez cały rok, gdy tylko słońce przygrzeje, pojawiają się spacerowicze z tego pobliskiego miasta. Szczególnie w weekendy, Mielno może być okupywane przez koszalinian.

Od lat 20- i 30-tych XIX wieku Mielno pełniło rolę niewielkiego kąpieliska, aby za sprawą Mieleńskiego Związku Kąpielowego stać się popularnym miejscem letniego wypoczynku. Pewną rolę odegrał w rozwoju kąpieliska także ówczesny właściciel Mielna i jednocześnie aktywny działacz społeczny Maximilian Sigfried Adolph Otto Schmeling. Uznanie Schmelinga - mistrza świata wszechwag w boksie zawodowym, musiało pewnie rozsławić kurort nie tylko w Europie.

Obecnie, przez cały rok czynne są tu sanatoria, w których leczy się przede wszystkim choroby układu nerwowego, ruchowego, krążenia, nieżyty górnych dróg oddechowych, tarczycy i inne. Wszystko jednak kręci się wokół pięknej, strzeżonej plaży oraz równoległej do niej Promenady Przyjaźni, z początku XX wieku.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz